کد مطلب : 18408
معاون ییلدیریم: با آمریکای چند چهره مواجهیم/منبج و شرق فرات را از تروریست‌ها پاکسازی می‌کنیم
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸
معاون ییلدیریم: با آمریکای چند چهره مواجهیم/منبج و شرق فرات را از تروریست‌ها پاکسازی می‌کنیم
معاون نخست وزیر ترکیه با اشاره به انتشار برخی تصاویر توسط کردهای سوری درباره عملیات شاخه زیتون در شمال سوریه اعلام کرد، ما نباید به اظهارنظرها و گزارش‌هایی که توسط مقامات دولت ترکیه تایید نمی‌شود اهمیت قائل شویم.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، بکر بوزداغ، معاون نخست وزیر ترکیه درپیامی در توئیتر نوشت: تبلیغات "تروریستی" توسط تروریست‌ها علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه آغاز شده است. ما باید نسبت به این اقدامات تحریک‌ آمیز هوشیار باشیم.
وی ادامه داد: مطالب و تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی توسط تروریست‌ها منتشر می‌شود و شهروندان نباید دانسته و یا ندانسته به روند انتشار چنین محتواهایی کمک کنند.
معاون نخست وزیر ترکیه همچنین از مقامات آمریکایی به دلیل بیان اظهارنظرهای متناقض درباره عملیات نظامی ترکیه در عفرین انتقاد کرد.
وی در گفت‌وگو با شبکه خبری کانال ۷ تلویزیون ترکیه گفت: ما با آمریکای چند چهره مواجه هستیم. پنتاگون یک چیزی می‌گوید و در حالی که وزارت خارجه برعکس آن مطلب را بیان می‌کند. ما سردرگم شده‌ایم و نمی‌دانیم براساس چه اظهارنظری اقدام کنیم.
بوزداغ در ادامه افزود: در مرز سوریه با ترکیه گام‌هایی برای ایجاد یک دولت توسط سازمان تروریستی پ.ک.ک برداشته می‌شود. آنها می‌خواهند ساختاری را ایجاد کرده و آن را در امتداد مدیترانه توسعه دهد.
وی تاکید کرد: ما مصمم هستیم چنین سازمان‌های تروریستی و برنامه‌های آنها را منهدم کنیم مگر اینکه نیروهای آمریکایی و دیگر حامیان آنها سلاح‌های این گروه‌های تروریستی را بگیرند و آنها را خارج کنند. منبج و شرق رود فرات از سازمان‌های تروریستی پاکسازی خواهد کرد.
در ۲۰ ژانویه ترکیه عملیات نظامی خود در شمال سوریه را تحت عنوان عملیات "شاخه زیتون" آغاز کرده و تاکنون این عملیات ادامه دارد در حالی که مقامات آنکارا اعلام کرده‌اند که حداکثر تلاش خود را می‌کنند که به غیرنظامیان آسیبی وارد نشود. برخی از کردهای سوری اعلام کرده‌اند که تاکنون چندین تن از غیرنظامیان کشته شده‌اند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵