کد مطلب : 21918
آغاز نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب پیرامون حمله ترکیه به سوریه
شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۹
آغاز نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب پیرامون حمله ترکیه به سوریه
در نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب که پیرامون حمله ترکیه به سوریه برگزار شده است، دبیرکل اتحادیه عرب این حمله نظامی ترکیه را محکوم کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اسکای نیوز، احمد ابو الغیط، دبیرکل اتحادیه عرب ضمن سخنرانی در این نشست گفت، این اتحادیه مداخله خارجی در سوریه و حمله ترکیه به اراضی آن را محکوم می‌کند.
وی با بیان اینکه هدف از حمله ترکیه به سوریه جدا کردن بخشی از اراضی این کشور است، افزود، ‌آنکارا به دنبال تغییر بافت جمعیتی در شمال سوریه است.
 ابوالغیط ادامه داد: تحت فشار گذاشتن جهان با سوءاستفاده از موضوع آوارگان را نمی‌پذیریم.
ابوالغیط تاکید کرد، عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه حمله به خاک یک کشور عربی، تجاوز علیه حاکمیت آن است. ترکیه باید نیروهای خود را از سوریه خارج کند و مسؤولیت تبعات انسانی ناشی از این حملات برعهده آنکاراست.
همچنین سامح شکری، وزیر خارجه مصر در این نشست تاکید کرد، تاریخ همه کسانی را که در تجاوز ترکیه به ملت سوریه دست داشتند و از آنکارا در این حمله حمایت کردند، محکوم خواهد کرد.
وی با بیان اینکه حمله ترکیه به سوریه باید پایان یابد،‌ گفت، مقاومت در برابر تجاوز ترکیه، حق ملت سوریه است.
وزیر خارجه مصر تصریح کرد، مسؤولیت بازگشت تشکیلات تروریستی به منطقه بر عهده ترکیه است و قاهره تلاش‌ها برای هدف قرار دادن حاکمیت ارضی کشورهای عربی و امنیت ملی عربی را نمی‌پذیرد
 
 
Share/Save/Bookmark