کد مطلب : 19678
اسپوتنیک: آتش سوزی جنگل ها در جمهوری آذربایجان از خط قرمز عبور کرد
جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۱
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری «اسپوتنیک آذری»؛ آتش سوزی جنگل ها در جمهوری آذربایجان از "خط قرمز" فراتر رفت و مقامات دولتی از نیروهای انتظامی برای مقابله با عاملان آتش سوزی جنگلها درخواست کمک کردند.
در کنفرانس خبری ویژه ای که مقامات وزارت محیط زیست و منابع طبیعی جمهوری آذربایجان تشکیل دادند، فردوسی علی اف، معاون این وزارتخانه گفت هفتاد درصد آتش سوزی ها در جنگل های جمهوری ‌آذربایجان ناشی از عامل انسانی است.
معاون وزیر محیط زیست و منابع طبیعی جمهوری آذربایجان افزود در قانون کیفری کشور مجازات های خیلی شدیدی برای عاملان آتش سوزی جنگل ها در نظر گرفته شده است و این افراد نباید بدون مجازات بمانند.
حکمت علی زاده، رئیس « بخش حفاظت از تنوع بیولوژیک و اراضی حفاظت شده » وزارت محیط زیست و منابع طبیعی جمهوری آذربایجان نیز گفت طی سال 2017 ، هجده مورد آتش سوزی جنگل در مناطق آقجه بدیع، شبران ، ماساللی ، اوغوز، خیزی، قَبَلَه، داشکَسَن، سلیان ، لنکران ، شماخی ، آق سو، قزاق ، آقستافا و سایر مناطق روی داده است که یک هزار و 98 هکتار اراضی جنگلی در این آتش سوزی ها سوخته است. در هفت ماه نخست سال 2018 نیز در 19 مورد آتش سوزی 700 هکتار اراضی جنگلی سوخته است. »
در این کنفرانس خبری اعلام شد در آتش سوزی پارک ملی «آلتی آقاج» جمهوری آذربایجان در 28 ژوئیه ، آتش سوزی در 70 هکتار اراضی جنگلی سه روز ادامه یافت که افراد متهم در این باره شناسایی شده اند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵