کد مطلب : 19461
بازداشت یک نماینده مخالف در ترکیه
جمعه ۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۸
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما، یکی از نمایندگان مهمترین احزاب مخالف در پارلمان فعلی ترکیه روز جمعه در آنکارا به اتهام عضویت در سازمانی تروریستی بازداشت شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از آنکارا، ارن اردم Eren Erdem نماینده مهمترین حزب جمهوری خلق (سوسیال دموکرات) در توییتر اعلام کرد پنج شنبه شب توسط پلیس در برابر خانه اش بازداشت شد اما علت بازداشت خود را نمی داند.
بر اساس اعلام خبرگزاری آناتولی این نماینده پارلمان متهم به عضویت در یک سازمان مسلح تروریستی است و بامداد روز جمعه به استانبول انتقال یافت تا به یک قاضی معرفی شود.
اردم پیش از این هم به علت کمک به سازمانی تروریستی بدون عضویت در آن، تحت تعقیب قرار گرفته بود و احتمال داشت به 9 و نیم تا 22 سال زندان محکوم شود.
وی متهم است هنگامیکه مسئول روزنامه کارسی Karsi بود در چارچوب رسوایی فساد مالی رجب طیب اردوغان نخست وزیر وقت و نزدیکان وی، در دسامبر سال 2013 مکالمات تلفنی ضبط شده ای را گزارش داده است.
مقامات ترکیه درز این مکالمات را تلاش برای کودتای منتسب به فتح الله گولن می خوانند.
اردم پنج شنبه شب با حکم دادستان استانبول که نگران فرار او بود بازداشت شد. باریش یارکاداش یکی دیگر از نمایندگان فعلی حزب جمهوری خلق در توییتر اعلام کرد اردم صبح روز جمعه به یک قاضی معرفی شد و دادستان درخواست کرد او در بازداشت بماند.
اردم که 31 سال دارد در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه نامزد نشده بود.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵