کد مطلب : 19001
مخالفین دولت باکو خواستار لغو نتایج انتخابات شدند
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
مخالفین دولت باکو خواستار لغو نتایج انتخابات شدند
 نیروهای مخالف دولت باکو در نخستین تظاهرات اعتراض آمیز پس از انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام 11 آوریل - 22 فروردین - خواستار لغو نتایج این انتخابات شدند .
 
به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، جمعی از فعالان و هواداران « شورای ملی نیروهای دموکراتیک » متشکل از گروه ها واحزاب مخالف دولت در استادیوم 'محصول ' شهر باکو تجمع و به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در این کشور اعتراض کردند .
انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری آذربایجان با رقابت هشت نامزد و با حضور 900 ناظر بین المللی در 125 حوزه انتخابات در سراسر این کشور برگزار و الهام علی اف رئیس جمهوری این کشور با کسب بیش از 86 درصد آرا برای هفت سال دیگر زمان قدرت در جمهوری آذربایجان را به دست گرفت .
«علی کریملی» رهبر حزب جبهه خلق، دولت را به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری متهم کرد و گفت : نهادهای بین المللی نیز وجود تخلف و تقلب در این انتخابات را اذعان کردند .
وی همچنین مدعی شد، دولت برای جلوگیری از تجمع نیروهای مخالف، هشت نفر از اعضای حزب جبهه خلق را بازداشت و ده ها تن از فعالان این حزب را به اداره پلیس احضار کرده است .
سخنرانان این تظاهرات اعتراض آمیز، همچنین مدعی شدند، این دوره از انتخابات ریاست جمهوری در فضای غیررقابتی و غیر دموکراتیک برگزار شد .
پلیس باکو تعداد شرکت کنندگان این تظاهرات اعتراض آمیز که با شعارهای 'آزادی' و ' استعفا ' همراه بود را یک هزار نفر اعلام و اضافه کرد که در تظاهرات در آرامش برگزارشد.
نیروهای مخالف دولت، قبل ازانتخابات ریاست جمهوری نیز چند تظاهرات در باکو برپا کرده و اعتراض خود را به برگزاری زودهنگام این انتخابات ابراز کردند .
 
 
Share/Save/Bookmark