کد مطلب : 17841
سفر اردوغان به مسکو
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
سفر اردوغان به مسکو
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه دیروز وارد مسکو شد و پس از احوال پرسی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه مذاکرات خود را با وی آغاز کرد.
پس از این دیدار قرار است که این دو رئیس جمهور نشست خبری داشته باشند و گفته می شود که احتمال دارد آنها بیانیه ای مشترک را پس از این دیدار اعلام کنند.
«مولود چاووش اغلو» وزیر امور خارجه ترکیه، «خلوصی آکار» فرمانده ارتش ترکیه و «هاکان فیدان» رئیس سازمان اطلاعات ترکیه نیز در دیدار اردوغان با پوتین حضور دارند.
اردوغان پیش از سفر نیز اعلام کرده بود که در جریان این سفر علاوه بر رایزنی پیرامون توسعه توافقات تجاری میان دو کشور و رفع موانع موجود در این خصوص، درباره آخرین تحولات سوریه و گام های آتی برای حل و فصل این موضوع با حساسیت زیادی با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به رایزنی خواهد پرداخت.
پوتین نیز پیش از این دیدار از بازگشت روابط کشورش با ترکیه به حالت عادی و برقراری روابط کامل دیپلماتیک خبر داد.
وی گفت: حجم تجارت بین دو کشور طی هشت ماه اول سال جاری پس از کاهشی که در سال 2016 داشت، به میزان یک سوم افزایش یافته است.
رئیس جمهور روسیه تصریح کرد که روسیه و ترکیه در زمینه مسائل منطقه ای و بین المللی، از جمله حل و فصل بحران سوریه همکاری می کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark