کد مطلب : 21161
ترکیه: دیدار اخیر اوجالان با وکلایش به معنای از سرگیری مذاکرات صلح با کردها نیست
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۳
ترکیه: دیدار اخیر اوجالان با وکلایش به معنای از سرگیری مذاکرات صلح با کردها نیست
وزیر دادگستری ترکیه با رد اخبار منتشر شده مبنی بر احتمال از سرگیری مذاکرات صلح میان کردها و دولت ترکیه اعلام کرد: دیدار رهبر محبوس حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) با وکلایش به معنای از سرگیری مذاکرات صلح نیست. این مساله هیچ ربطی با انتخابات محلی استانبول هم ندارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبری هابر ترک، عبدالحمید گل، وزیر دادگستری ترکیه در اظهاراتی درباره  برگزاری انتخابات جدید محلی در استانبول گفت: شورای عالی انتخابات تصمیم خود را گرفته و از این پس مردم استانبول باید دراین باره تصمیم بگیرند.
وی درباره  روند مذاکرات پیوستن به اتحادیه اروپا گفت: ما از سوی اتحادیه اروپا چندان گامهای مثبت ندیدیم. در این روند تلاش‌های ما ادامه خواهد داشت. از سوی دیگر مبارزه با تروریسم را بدون هیچ وقفه‌ای ادامه خواهیم داد.
وزیر دادگستری ترکیه با اشاره به دیدار عبدالله اوجالان، رهبر محبوس حزب کارگران کردستان(پ.ک.ک)  با وکلایش گفت: این دیدار به معنای ازسرگیری مذاکرات صلح نیست. هیچ ربطی با انتخابات محلی استانبول هم ندارد. در واقع بر اساس حکم دادگاه، ممنوعیت دیدار اوجالان با وکلایش لغو شد و این دیدار بر همین اساس انجام گرفته است
 
 
Share/Save/Bookmark