کد مطلب : 21477
سفر رئیس پارلمان ترکیه به مغولستان
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱
سفر رئیس پارلمان ترکیه به مغولستان
هیئت پارلمانی ترکیه به دعوت رسمی رئیس پارلمان مغولستان به این کشور سفر کرد.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از AKIpress، هیئتی از نمایندگان مجلس ملی کبیر ترکیه به ریاست مصطفی سنتوپ رئیس این مجلس با دعوت رسمی رئیس پارلمان مغولستان وارد اولان باتور شدند.
این هیئت ترکیه‌ای مورد استقبال رسمی رئیس پارلمان مغولستان قرار گرفت. پس از ادای احترام رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه به مجسمه چنگیزخان مغول، کتاب یادگاری بازدیدکنندگان از این بنا را امضا کرد.
سپس دو طرف، مذاکراتی را برگزار و درباره روابط دوجانبه، همکاری‌های پارلمانی و سایر موضوعات تبادل‌نظر کردند. پس از این مذاکرات یک نشست مطبوعاتی با حضور اصحاب رسانه نیز برگزار شد.
هیئت پارلمانی ترکیه قرار است در مراسم پنجاهمین سالگرد آغاز روابط دیپلماتیک میان ترکیه و مغولستان و همچنین افتتاح پروژه آرشیو مرکزی دادستانی کل مغولستان که از سوی ترکیه انجام شده است، شرکت کند. علاوه بر این، این هیئت با نخست‌وزیر مغولستان نیز دیدار و گفتگو خواهد داشت.
سفر هیئت پارلمانی ترکیه به مغولستان تا تاریخ 31 ژوئیه ادامه خواهد داشت.
ترکیه و مغولستان روابط خود را از سال 1969 آغاز کردند؛ اما در دهه 1990 با گسترش سطح روابط دو کشور و گشایش سفارت‌های دو کشور در «اولان باتار» مغولستان و شهر آنکارای ترکیه دو کشور وارد دوره جدیدی از روابط خود شدند؛ اما امروز، روابط اقتصادی، بخش اساسی و لاینفک رابطه بین ترکیه و مغولستان است
 
 
Share/Save/Bookmark