کد مطلب : 23907
گسترش تحریم‌های تلافی‌جویانه روسیه علیه اوکراین
شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲
گسترش تحریم‌های تلافی‌جویانه روسیه علیه اوکراین
دولت روسیه فهرست افراد و شرکت‌های اوکراینی را که از سال ۲۰۱۸ تاکنون تحت تحریم‌های تلافی‌جویانه مسکو در رابطه با اقدامات خصمانه مقامات کی‌یف قرار دارند بار دیگر گسترش داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دولت فدراسیون روسیه فهرست شرکت‌های اوکراینی را که تحریم‌های تلافی‌جویانه علیه آنها اعمال شده است گسترش داد.
بدین ترتیب، نُه شرکت اوکراینی دیگر به فهرست تحریم‌های قبلی روسیه علیه این کشور افزوده شدند، دستور مربوطه امروز در پورتال اطلاعات حقوقی روسیه منتشر شده است.
مقامات مسکو برای نخستین بار در ماه نوامبر سال 2018 و در رابطه با اقدامات ضدروسی اقدامات اقتصادی ویژه‌ای را علیه بیش از 300 شخصیت حقیقی و 68 شخصیت حقوقی اوکراینی به اجرا گذاشتند. تا امروز، این فهرست بارها گسترش یافته است و این محدودیت‌ها شامل بلوکه شدن دارایی‌های نقدی و غیرنقدی  و ممنوعیت برداشت سرمایه در روسیه برای این افراد و شرکت‌های اوکراینی می‌شود.
این تدابیر در پاسخ به اقدامات غیردوستانه مقامات کی‌یف اتخاذ شد که پس از کودتای دولتی در اوکراین و بازگشت شبه‌جزیره کریمه به ترکیب فدراسیون روسیه در سال 2014، علیه مسکو صورت گرفته و بارها فهرست تحریم‌ها علیه شهروندان و شرکت‌های روسی گسترش پیدا کرده است
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵