رسانه‌های اسرائیلی: نتانیاهو برای ملاقات با پوتین ۳ ساعت منتظر ماند

25 شهريور 1398 ساعت 14:33


رسانه‌های اسرائیل اعلام کردند، سفر نتانیاهو به روسیه سفری شکست خورده بود، به اندازه‌ای که موجب شد رئیس حزب "اسرائیل خانه ما" از این سفر نخست وزیر در رقابت‌های انتخاباتی خود بهره‌برداری و آن را محکوم کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المنار، رسانه‌های رژیم صهیونیستی سفر نخست وزیر این رژیم به روسیه را اینگونه توصیف کردند که "روس‌ها خون نتانیاهو را در شیشه کردند". دلیل این نوع توصیف، رفتار روس‌ها با نتانیاهو بود، چراکه او بیش از سه ساعت منتظر ماند تا بتواند با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار کند.
پایگاه خبری "واللا" به نقل از آویگدور لیبرمن، رئیس حزب "اسرائیل خانه ما" اعلام کرد: "نگه داشتن سه ساعته نتانیاهو توسط روس‌ها در سوچی در جریان سفرش به این کشور اتفاقی نبود". این پایگاه در ادامه نوشت: سفر نتانیاهو به روسیه کاملا انتخاباتی بود و هیچ گونه ماهیت سیاسی و امنیتی نداشت.
واللا نوشت: طبق گفته لیبرمن، نتانیاهو در برابر روس‌ها متعهد شد که حاکمیت ارضی سوریه را نقض نکند اما پس از بازگشتش به تل‌آویو عکس این اظهارات را مطرح کرد.
این پایگاه خبری به نقل از منابع سیاسی ارشد در تل‌آویو اعلام کرد، "کمپین" سیاسی نتانیاهو به روسیه بدون هیچ‌گونه نتایج قطعی پایان یافت و یا به عبارت دیگر، به صورت ناخوشایندی ناکام ماند.
از سوی دیگر، برخلاف تاکید نخست وزیر رژیم صهیونیستی بر اهمیت هماهنگی امنیتی میان این رژیم و روسیه در دوره اخیر، اظهارات پوتین به صورت غیرمستقیم بر احتمال ناکامی نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اسرائیل متمرکز است و به همین دلیل رئیس جمهوری روسیه خواستار این مساله است که برنده انتخابات اسرائیل دوستی میان دو طرف را حفظ و روابط را نیز در آینده مستحکم کند.
در این راستا، شالوم یروشالمی، تحلیل‌گر سیاسی اسرائیل که در سفر اخیر نتانیاهو به روسیه همراه او بود، در مطلبی تحت عنوان "پوتین بخیل بود و هدایا را نثار نتانیاهو نکرد"، برای پایگاه خبری "زمان" نوشت، روس‌ها نتانیاهو را به ستوه آوردند، آن هنگامی که او را در اتاق در انتظار ورود پوتین رها کردند و این انتظار سه ساعت تمام به درازا کشید. مسلما نتانیاهو در این مدت زمان "بازداشت" به این مساله فکر کرده است که مهمانانی که به دفترش می‌آیند تا با او دیدار کنند و مجبور هستند ساعت‌ها منتظر باشند، به چه چیزی می‌اندیشند.
این تحلیل‌گر دیدار دوجانبه میان پوتین و نتانیاهو را بسیار بی‌رحمانه خواند، چرا که پیش از برگزاری این نشست، نتانیاهو با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار کرد و مدعی شد: "در هفته‌های اخیر تلاش‌هایی برای تشدید عملیات نظامی ایران از خاک سوریه وجود داشته است" و در نتیجه هماهنگی میان مسکو و تل‌آویو بیش از هر وقت دیگر حائز اهمیت است.
 
 


کد مطلب: 21764

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcjxae8.uqevmzsffu.html

قفقاز
  http://caucasus.ir