نخست وزیر یونان: در اختلاف با ترکیه باید به دیپلماسی و دیوان لاهه اعتماد کنیم

5 مهر 1399 ساعت 13:56


نخست وزیر یونان درباره اختلاف با ترکیه با اشاره به اینکه باید به دیپلماسی یک شانس بدهیم، گفت: اگر نتیجه باز هم عدم تفاهم بود، دیوان بین‌المللی لاهه وجود دارد که باید به آن اعتماد کنیم تا اختلافاتمان را حل کنیم.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، میچوتاکیس نخست وزیر یونان طی سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل که به صورت مجازی برگزار می شود گفت: سال گذشته در نشست سازمان ملل دست دوستی به سوی رجب طیب اردوغان دراز کردم و به او گفتم که در اروپا به عنوان یک پل ارتباطی سازنده با ترکیه می توانم فعالیت کنم.
وی افزود: علیرغم این موضوع ترکیه مدام در حال افزایش تنش است. همه می دانند که افزایش تنش تداوم نخواهد داشت. بر این اعتقاد نیستم که همسایه های نزدیک نمی توانند با هم همکاری داشته باشند.
نخست وزیر یونان با اشاره به اینکه باید به دیپلماسی یک شانس بدهیم، اظهار داشت: اگر نتیجه باز هم عدم تفاهم بود، دیوان بین المللی لاهه وجود دارد که باید به آن اعتماد کنیم تا اختلافاتمان را حل کنیم.
میچوتاکیس با اشاره به تصمیم برای دیدار فنی بین دو کشور طی روزهای گذشته گفت: این گامی مثبت در مسیری صحیح است. اگر اردوغان به سازمان ملل به عنوان یک چراغ امید اعتماد داشته باشد، او را به حرکت در مسیر این ارزشها دعوت می کنم.
شصت و یکمین نشست فنی ترکیه و یونان بزودی در استانبول برگزار خواهد شد. این نشستها از سال 2002 آغاز و در سال 2016 متوقف شده است.
 
 


کد مطلب: 23302

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcj8te8.uqetyzsffu.html

قفقاز
  http://caucasus.ir