ترکیه گزارش حقوق بشری آمریکا را محکوم کرد

24 اسفند 1398 ساعت 10:59


ترکیه گزارش حقوق بشری اخیر آمریکا را محکوم و تاکید کرد که این گزارش حاوی ادعاهای مبهم و اتهامات بی‌پایه و اساس است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: بخش مربوط به ترکیه در گزارش حقوق بشری سالانه وزارت امور خارجه آمریکا با انگیزه‌های سیاسی آماده و تهیه شده و بسیار دور از واقعیت است.
گزارش حقوق بشری سالانه وزارت امور خارجه آمریکا شامل ۱۹۰ بخش مربوط به ۱۹۰ کشور جهان است و گزارش مربوط به سال ۲۰۱۹ میلادی در تاریخ ۱۱ مارس سال جاری میلادی منتشر شد.
وزارت امور خارجه ترکیه در این بیانیه اعلام کرد: این گزارش به "گروه تروریستی فتح‌الله گولن" به عنوان "جنبش گولن" اشاره کرده و عاملان کودتای نافرجام ۲۰۱۶ میلادی به عنوان یک ساختار غیرنظامی بی‌گناه توصیف شده است.
ترکیه سازمان فتح‌الله گولن را به انجام یک کمپین دیرینه برای سرنگونی دولت از طریق نفوذ به نهادهای دولتی ترکیه به ویژه ارتش، پلیس و قوه قضایه متهم می‌کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: نادیده گرفتن مدارک متعدد علیه گروه تروریستی فتح‌الله گولن نشان می‌دهد که این گزارش بر مبنای دشمنی با ترکیه تهیه و آماده شده است.
وزارت امور خارجه ترکیه افزود: این ادعاها که عملیات بهار صلح ترکیه در سوریه غیرنظامیان را هدف گرفته هیچ ارتباطی با واقعیت ندارد. هیچ توضیحی برای مطرح کردن چنین ادعاهایی که توسط نهادهای مستقل و معتبر مطرح نشده‌اند، وجود ندارد.
 
 


کد مطلب: 22592

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcj8ie8.uqe8hzsffu.html

قفقاز
  http://caucasus.ir