اردوغان: دستور عقب نشینی ترامپ از شمال سوریه با تاخیر اجرایی شد

15 مهر 1398 ساعت 14:04


رئیس جمهور ترکیه با اشاره به دستور عقب نشینی ترامپ به نیروهای آمریکایی از شمال سوریه اظهار داشت: این دستور با کمی تاخیر انجام شد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نشست خبری خود پیش از سفر به صربستان با اشاره به عقب نشینی نیروهای آمریکایی از مرزهای شمالی سوریه گفت: ترامپ پیش از این دستور عقب نشینی را صادر کرده بود اما اجرای آن کمی به طول انجامید. گفته بودیم یک شب ناغافل حمله خواهیم کرد و این تصمیم ما ادامه دارد.
وی با اشاره به مذاکرات تلفنی شب گذشته خود با ترامپ اظهار داشت: درباره اسرای داعش در شمال سوریه برخی ارقام منتشر شده است. می‌گویند مسئولیت اسرای داعش را از خود سلب کنیم و دیگر بس است.
رئیس جمهور ترکیه همچنین درباره پروژه مشترک اف 35 با آمریکا نیز گفت: این یک روند طولانی شد، در دیدارمان با ترامپ باید به یک تصمیم برسیم. به احتمال زیاد در نیمه اول ماه آینده میلادی به آمریکا خواهم رفت. درباره روابط دو جانبه، مسائل منطقه و مسئله اف 35 نیز مذاکره خواهیم کرد. ما در این پروژه 1.4 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده‌ایم و درباره این موضوع مذاکرات خود را دنبال خواهیم کرد.
 
 


کد مطلب: 21880

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdciuvar.t1azv2bcct.html

قفقاز
  http://caucasus.ir