تضمین امنیت کریدور «لاچین» بر عهده صلح‌بانان روسیه است

12 آذر 1399 ساعت 8:21


وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، تأمین امنیت تردد شهروندان و وسایل نقلیه در کریدور لاچین در منطقه قره باغ کوهستانی برعهده نیروهای حافظ صلح روسی است و تاکنون در کل منطقه حدود هزار مورد مواد منفجره کشف و خنثی شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع فدراسیون روسیه، روز (سه شنبه) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که واحدهای  حفاظت از صلح روسی تأمین امنیت شهروندان و وسایل نقلیه در هنگام تردد در امتداد کریدور لاچین در منطقه قره باغ کوهستانی را تضمین می‌کنند.
در این بیانیه آمده است: «نیروهای حافظ صلح روسی وظیفه تأمین امنیت وسایل نقلیه غیرنظامی و جابجایی ساکنان از کریدور لاچین، حمل و نقل مواد غذایی و کالاهای مختلف را برعهده دارند و از امنیت تردد گروه‌های تعمیرات که وظایف بازسازی  تاسیسات زیرساختاری در منطقه را برعهده دارند، اطمینان حاصل خواهند کرد.»
لازم به ذکر است که روز دوشنبه، واحدهای نیروهای مسلح آذربایجان وارد منطقه لاچین شدند. این منطقه در میان سه منطقه‌ای است که رهبران روسیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان توافق کردند که کنترل آنها به مقامات باکو واگذار شود.
وزارت دفاع روسیه همچنین یادآور شد که از تاریخ 14 نوامبر (24 آبان ماه) بیش از 26 هزار پناهنده به محل زندگی خود در مناطق مختلف جمهوری خودخوانده قره باغ کوهستانی بازگشته‌اند.
این وزارتخانه افزود، واحدهای مهندسی نظامی نیروهای حافظ صلح روسیه با پاکسازی حدود 10 کیلومتر از جاده‌های کریدور لاچین در قره باغ، حدود یک هزار ماده منفجره کارگذاری شده در منطقه را خنثی کرده‌اند.
در این گزارش آمده است: «در مجموع ، در جریان عملیات حفاظت از صلح در قره باغ، واحدهای مهندسی نظامی بیش از 29 هکتار از زمین‌ها و حدود 10 کیلومتر از جاده‌های منطقه را پاکسازی کردند و بیش از 100 خانه و تاسیسات مهم اجتماعی را بررسی کرده و تاکنون حدود 1000 مورد مواد منفجره را کشف و خنثی کرده‌اند.»
 
 


کد مطلب: 23643

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdchx-ni.23nxkdftt2.html

قفقاز
  http://caucasus.ir