انتقاد امارات از سفر اردوغان به قطر

6 آذر 1398 ساعت 16:26


وزیر مشاور در امور خارجه امارات از سفر رئیس‌جمهوری ترکیه به قطر انتقاد کرد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رأی الیوم، انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات از استقبال تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر از رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه انتقاد کرد و گفت: مایه تعجب است که همسایه ما تروریسم را علیه همسایه‌اش ترویج می‌کند و حفظ حاکمیتش را در مظاهر بازگشت استعمار قدیم می‌داند.
عبارت استعمار قدیم در توییت وی اشاره به ترکیه‌ای‌هاست.
توییت انور قرقاش در سایه اخبار منتشر شده درباره ادامه تلاش‌ها برای حل و فصل بحران شورای همکاری خلیج فارس منتشر شده است.
قرقاش در این توییت نوشت: این مرحله‌ می‌گذرد درحالی که حماقت‌های نسل جنگ طلب و جنون عظمت‌شان را به همراه دارد.
رئیس جمهوری ترکیه پس از بازگشت از سفر دوحه اعلام کرد، قطر احتمالا از طرح‌های ترکیه برای اسکان بیش از یک میلیون آواره سوری در شمال شرقی این کشور حمایت می‌کند.
رجب طیب اردوغان در بازگشت از سفر دوحه به خبرنگاران گفت، امیر قطر را در جریان طرح‌های درباره آوارگان سوری قرار داده و او نیز از طرح‌های وی خوشش آمده است.
اردوغان در پاسخ به این سؤال که آیا قطر به تأمین بودجه این طرح‌ها کمک می‌کند یا خیر، گفت: آنها در آستانه انجام این کار قرار دارند، می‌توانیم با یکدیگر این تلاش‌ها را اجرایی کنیم. در واقع هیچ راه دیگری وجود ندارد.
وی در ادامه با بیان اینکه طرح‌های خود در مورد آوارگان سوریه را به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و ترامپ ارائه کرده، افزود: بار دیگر خواستار برگزاری نشست حامیان مالی در اجلاس پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در لندن طی هفته آتی خواهد شد.
رئیس جمهوری ترکیه تأکید کرد، به واقعیت تبدیل کردن این طرح‌ها، الگویی برای جهان خواهد بود.
 
 


کد مطلب: 22077

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdchqvni.23niqdftt2.html

قفقاز
  http://caucasus.ir