تداوم بحث در مورد تاسیس حزب داوود اوغلو و باباجان

26 مرداد 1398 ساعت 14:21


رئیس سابق مجلس ملی ترکیه از داوود اوغلو و باباجان خواست از آکپارتی جدا نشوند و به فکر تاسیس حزب جدید نباشند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه جمهوریت٬ بلنت آرنچ از اعضای موسس حزب عدالت و توسعه و رئیس سابق مجلس ملی ترکیه٬ در مورد تاسیس احزاب سیاسی جدید توسط علی باباجان و احمد داوود اوغلو گفت:«من از موسسین آکپارتی هستم و تا آخر عمر در این حزب خواهم ماند. از هر دو رفیق بزرگوارمان داوود اوغلو و باباجان هم می‌خواهم٬ از آکپارتی جدا نشوند و به فکر تاسیس حزب جدید نباشند.آنها هر دو٬ در دولت و حزب٬ خدمات بزرگی انجام داده و در پیروزی‌های ما سهم به‌زایی داشته‌اند. جناب رئیس جمهور هم هر دو نفر را دوست دارد و واقعاً نمی‌خواهد جدا شوند.»
سخنگوی اسبق دولت ترکیه در ادامه افزود:«به آنها توصیه می‌کنم با آکپارتی مقابله نکنند و هر چه زودتر از تصمیم خود برای تاسیس احزاب جدید صرف نظر کنند.»
این سخنان بلنت آرنچ در مورد تصمیمات داوود اوغلو و باباجان در حالی منتشر شده که دیروز احمد داوود اوغلو نخست وزیر سابق ترکیه و رهبر سابق حزب عدالت و توسعه٬ تصاویری از یک ساختمان سه طبقه در آنکارا را در اختیار رسانه‌ها گذاشته که از آن به عنوان دفتر مرکزی حزب داوود اوغلو اسم برده می‌شود.
این ساختمان دارای یک مرکز کنترل امنیتی دیجیتالی و پیشرفته است و در اغلب اتاق‌ها و سالن‌های آن٬ تصاویر و بنرهای بزرگی با عکس و امضای داوود اوغلو نصب شده و این شعار ذیل تصویر درج شده است: حرکت برای ترکیه‌ای قدرتمندتر و مرفه‌تر.
از دیگر سو فعالیت علی باباجان وزیر اسبق امور خارجه و معاون اسبق اقتصادی نخست وزیر ترکیه برای تاسیس حزب جدید ادامه دارد و اخباری که توسط منابع نزدیک به او منتشر شده٬ نشان می‌دهند که باباجان حزب جدید خود را با مشارکت عبدالله گل رئیس جمهور سابق ترکیه تاسیس می‌کند
 
 


کد مطلب: 21582

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdchimni.23nz6dftt2.html

قفقاز
  http://caucasus.ir