وزارت خارجه روسیه: مسکو از هیچ طرف سیاسی در افغانستان حمایت نمی‌کند

27 مرداد 1398 ساعت 14:23


وزارت امور خارجه روسیه نسبت به شایعات مطرح شده درباره نقش مسکو در انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، به نقل از سایت وزارت امور خارجه روسیه، با غیر قابل اعتماد نام بردن نشریاتی که در آنها گزارش داده شده که مسکو از یکی از نامزدهای ریاست جمهوری افغانستان پشتیبانی می‌کند، این مطلب را تحریک آمیز و دروغ خوانده است.
در سایت وزارت امور خارجه روسیه آمده است: "ما با تمام مسئولیت اعلام می‌کنیم که طرف روس از هیچ کاندیدایی در انتخابات ریاست جمهوری آینده در افغانستان حمایت نمی‌کند و این انتخابات را به عنوان یک امر کاملاً داخلی برای افغانستان می‌داند. در عین حال، ما به دقت وقایع و رخدادهای این کشور را پیگیری می‌کنیم و انتظار داریم که روند سیاسی جاری در آن، در نهایت به برقراری صلح پایدار و توافق ملی منجر شود. "
اخیراً، در برخی از رسانه‌ها موضوع حمایت روسیه از نامزدی مشاور سابق رئیس جمهور افغانستان در امنیت ملی حنیف اتمر در انتخابات ریاست جمهوری 28 سپتامبر امسال مطرح شده و حتی گفته می‌شود حدود 60 میلیون دلار برای کمپین انتخاباتی وی از جانب روسیه اختصاص داده شده است.
 
 


کد مطلب: 21590

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcgzn9x.ak9qy4prra.html

قفقاز
  http://caucasus.ir