کرملین: آماده فروش بیشتر سامانه «اس-400» به ترکیه هستیم

21 فروردين 1398 ساعت 20:30

سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه از آمادگی مسکو برای فروش بیشتر سامانه پیشرفته دفاع هوایی «اس-400» به ترکیه خبر داده است


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، کرملین چهارشنبه بعد از ظهر به وقت تهران اعلام کرد که در پی تعمیق همکاری فنی، نظامی با ترکیه و فروش بیشتر سامانه موشکی «اس-400» به این کشور است.
 به نوشته خبرگزاری «شینهوا» «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین  به خبرنگاران گفت: «روسیه شفاف عمل می‌کند. روسیه توانایی‌های لازم و شایستگی‌های فنی را دارد و به دنبال فرصت‌هایی برای گسترش این همکاری است. این یک اقدام کاملا طبیعی است.»
 پسکوف گفت که همکاری فنی، بخش مهمی از تعامل روسیه با بسیاری از کشورهای خارجی است، زیرا چنین همکاری نشان دهنده سطح ویژه توسعه روابط دوجانبه است و این امر در مورد ترکیه بکار برده می‌شود.
پسکوف در حالی این اظهارات را بیان کرد که «مولود چاووش اغلو» وزیر خارجه ترکیه  امروز اظهار داشت که اگر واشنگتن سعی در عدم فروش سامانه دفاع هوایی  هوایی «پاتریوت» به ترکیه را داشته باشد، آنکارا می‌تواند می‌تواند اس-400 بیشتری از روسیه خریداری کند.
این در حالی است که آمریکا از ترکیه بابت خرید موشک های روسی اس-400 انتقاد کرده است. پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در همین زمینه اعلام کرده که تحویل قطعات و دستورالعمل‌های جنگنده «اف-35» را به ترکیه متوقف کرده است.
اس-400، از پیشرفته‌ترین سامانه‌های دفاع موشکی  ساخت روسیه محسوب می‌شود که توانایی نابود ساختن اهداف در فاصله 400 کیلومتری و تا ارتفاع 30 کیلومتر را دارد.


کد مطلب: 20942

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcgxy9x.ak9zt4prra.html

قفقاز
  http://caucasus.ir