دیدار وزیران خارجه ترکیه و روسیه جمعه در آنتالیا

8 فروردين 1398 ساعت 14:22

وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد، وزیران خارجه آنکارا و مسکو جمعه در هفتمین "نشست گروه برنامه‌ریزی استراتژیک مشترک" در آنتالیای ترکیه دیدار خواهند کرد


به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه وزارت خارجه ترکیه آمده است: هفتمین نشست گروه برنامه‌ریزی استراتژیک مشترک که یک مکانیسم فرعی از شورای همکاری عالی‌رتبه ترکیه-سوریه است، ۲۹ مارس ۲۰۱۹ در آنتالیا برگزار می‌شود. در این نشست به ریاست مشترک وزیران خارجه دو کشور، طرفین تبادل دیدگاه جامعی درباره روابط دوجانبه و همچنین تحولات کنونی منطقه‌ای و بین‌المللی خواهند داشت.
براساس این بیانیه، انتظار می‌رود سرگئی لاوروف و مولود چاووش‌اوغلو، وزیران خارجه روسیه و ترکیه یک طرح برای رایزنی‌های دوجانبه میان دو وزارتخانه در ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به امضا برسانند.
سفر لاوروف به ترکیه در ابتدا برای ۱۳ مارس برنامه‌ریزی شده بود اما به علت مشکلات برنامه‌ریزی دو بار به تعویق افتاد. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه هم تاکید کرد، این وزیرا درباره حل و فصل بحران سوریه و تدارک نشست شورای همکاری عالی روسیه – ترکیه رایزنی خواهند کرد. این نشست قرار است هشتم آوریل در مسکو برگزار شود.


کد مطلب: 20898

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcg779x.ak9zy4prra.html

قفقاز
  http://caucasus.ir