تأکید ایران و قزاقستان برای توسعه روابط در بخش‌های خصوصی و دولتی

8 مهر 1398 ساعت 15:25


شانزدهمین اجلاس کمیسیون بین دولتی همکاری‌های تجاری، اقتصادی، علمی، فنی و فرهنگی ایران و قزاقستان در شهر «نورسلطان» برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، شانزدهمین اجلاس کمیسیون بین دولتی همکاری‌های تجاری، اقتصادی، علمی، فنی و فرهنگی ایران و قزاقستان در شهر «نورسلطان» برگزار شد.
سرپرستی هیأت ایرانی در این نشست را «محمود حجتی» و هیئت قزاقی را «ساپارخان عمراف» وزرای کشاورزی ایران و قزاقستان بر عهده داشتند.
در این نشست همچنین معاونان وزرای تجارت و صنایع، کار و حفاظت اجتماعی، آموزش و پرورش، نمایندگان شرکت «کازاینوست»، اتاق تجارت خارجی قزاقستان و سایر نهادهای مربوطه این کشور شرکت کردند.
هیات 40 نفری ایرانی شامل نمایندگان پارلمان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس بخش طرح‌های خارجی سازمان ذخایر آب و توسعه انرژی بود.
در جریان این نشست مسائل مربوط به تقویت همکاری‌های تجاری و اقتصادی، ترویج پروژه‌های سرمایه گذاری، افزایش تجارت متقابل محصولات کشاورزی و غذایی، همکاری در زمینه داروسازی و بهداشت، نوسازی سیستم‌های انرژی، معرفی سیستم دیجیتال تبادل اسناد گمرکی مورد بررسی و هماهنگی قرار گرفت.
طرفین در این نشست در مورد اهمیت اجرای توافقنامه موقتی در زمینه ایجاد منطقه آزاد تجاری میان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اورآسیا و جمهوری اسلامی ایران که در 27 اکتبر سال جاری حکم قانونی اجرا می‌گیرد و همچنین تفاهم نامه در زمینه صادرات گندم از کشورهای این اتحادیه به بازار ایران توافق کردند.
در پایان این نشست پروتکل شانزدهمین اجلاس مشترک کمیسیون بین دولتی همکاری‌های تجاری، اقتصادی، علمی، فنی و فرهنگی 2 کشور به امضا رسید.
 
 


کد مطلب: 21841

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcfycd0.w6dyjagiiw.html

قفقاز
  http://caucasus.ir