قزاقستان از بالا گرفتن تنش در سوریه ابراز نگرانی کرد

27 فروردين 1397 ساعت 14:54


خبرگزاری رسمی قزاقستان (اوزا) روز دوشنبه از نیویورک گزارش داد که دولت این کشور به عنوان میزبان چندین نشست ویژه حل بحران سوریه، از افزایش تنش در آن کشور به شدت ابراز نگرانی کرد.
 
براساس این گزارش، خیرات عمراف، نماینده دائمی قزاقستان در سازمان ملل امروز طی نطقی در نشست فوق العاده شورای امنیت این سازمان از بالا گرفتن تنش ها در سوریه بعد از حمله ائتلاف آمریکا، انگلیس و فرانسه به آن کشور ابراز نگرانی کرد.
وی از همه طرفین مناقشه سوریه خواست تا با خویشتن داری و انجام اقدامات عاجل از تشدید وضعیت وخامت بار در این کشور جلو گیری کرده و براساس منشور سازمان ملل و راه حل های مناسب شورای امنیت این سازمان و حقوق بین الملل اعتماد، صلح و امنیت را بار دیگر به این کشور بازگردانند.
عمراف در این خصوص گفت: 'اگر اعضای شورای امنیت سازمان ملل نخواهند بر اساس منشور این شورا و قوانین بین الملل عمل کنند، چه کسی می تواند برای اجرای قوانین این منشور اقدام کند و صرفا با تکیه بر قدرت نظامی اقدامات خود را توجیه کند.'
قزاقستان از آمریکا و روسیه می خواهد با تکیه بر نفوذ خود شورای امنیت و حمایت های بین المللی و نفوذ خود در گروه های داخلی سوریه و نیز ادامه مذاکرات صلح برای حل بحران آن کشور قیام کنند.
 
 


کد مطلب: 18999

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcf11dy.w6dc1agiiw.html

قفقاز
  http://caucasus.ir