مفتی منطقه استاوریل روسیه:

نهادهای دینی ایران و روسیه در زمینه های علمی با یكدیگر همكاری كنند

26 آذر 1390 ساعت 15:05


مفتی منطقه استاوریل روسیه با اشاره به اشتراكات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و روسیه خاطرنشان كرد: نهادهای دینی دو كشور باید در زمینه های علمی با یكدیگر همكاری كنند.
گزارش ایرنا به نقل از گزارش روز پنجشنبه رایزنی فرهنگی ایران در روسیه،' محمد رحیم اف' استقامت و تلاش و مجاهدت مردم ایران در راستای نشر فرهنگ اسلامی را قابل تحسین و الگویی برای سایر ملت های اسلامی دانست.
مفتی منطقه استاوریل روسیه با ابراز تاسف از دروغ پردازی های رسانه های خبری غربی علیه ایران و ملت با فرهنگ آن، خاطرنشان كرد: متاسفانه مردم روسیه آشنایی كمی از فرهنگ و مردم ایران دارند و معلومات آنان در حد اطلاعاتی است كه غربی ها در اختیار ما قرار می دهند كه غیر واقع می باشد.

وی با ذكر این مطلب كه ملت مسلمان ایران و مردم روسیه در عرصه‌های مختلف می‌توانند، مكمل یكدیگر باشند، اظهارداشت: باید با افزایش مبادلات فرهنگی میان این دو كشور، زمینه گسترش فعالیت های مشترك و وحدت آفرین میان ملت ایران و روسیه را فراهم كرد.

رحیم اف، با اشاره به گستردگی فعالیت ها و برنامه های موسسات و مراكز اسلامی در این كشور گفت: خوشبختانه مراكز اسلامی در روسیه از آزادی كامل برخوردار هستند و در فضایی كاملا آزادانه به نشر معارف اسلامی مشغول می باشند و دولت این كشور مزاحمتی برای فعالیت آنان ایجاد نمی كند.

وی خاطرنشان كرد: در چنین شرایطی می توان با افزایش روابط میان ایران و روسیه، نهادهای اسلامی دو كشور را به هم پیوند داد تا معارف اسلامی در قالب همكاری های مشترك به سراسر جهان عرضه شود.

منطقه استاوروپول با دو میلیون و ۷۸۶ هزار نفر جمعیت و ۶۶ هزار و ۱۶۰ كیلومتر مربع وسعت در جنوب روسیه واقع شده است.


کد مطلب: 3083

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcf.cdmiw6dxmgiaw.html

قفقاز
  http://caucasus.ir