سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: عوامل خارجی ناآرامی اخیر ایران ناکام خواهند ماند

14 دی 1396 ساعت 17:13

ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: عوامل خارجی ناآرامی اخیر ایران که قصد دارند اوضاع داخلی این کشور را متشنج کنند، ناکام خواهند ماند.


به گزارش ایرنا، کالین روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به این که ثبات، آرامش و امنیت ایران برای ترکیه بسیار مهم است، تاکید کرد: دخالت‌های خارجی و پیام‌های توئیتری علیه صلح، امنیت و ثبات ایران به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
وی در ادامه زمزمه صدور حکم محکومیت در خصوص متهمان پرونده هالک بانک ترکیه و محمد حاکان آتیلا معاون سابق امور بین الملل این بانک در آمریکا را یک رسوایی خواند و بیان کرد: این پرونده در چارچوب پرونده های جنجالی است و معنای دیگری ندارد.
وی افزود: بسیار روشن است که این پرونده یک طرح برای دخالت در امور داخلی ترکیه بوده و به قصد اختلال در سیاست داخلی ترکیه تشکیل شده و در این زمینه از لحاظ حقوقی سناریویی شرم‌آور در جریان است.
وی در ادامه اظهار کرد: در کنگره گفت و گوی ملی سوریه در سوچی هیچ گروه تروریستی نمی‌تواند نماینده مردم سوریه باشد.
وی اضافه کرد: حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) یا یگان‌های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) نمی‌توانند نماینده کُردهای سوری باشند و به خوبی می‌دانیم که این دو تشکیلات چه ظلم و ستمی در آنجا مرتکب می‌شوند.
وی ادامه داد: شاید رسانه های غرب نخواهند این مساله را ببینند، ولی حضور و فعالیت آنها در سوریه بخشی از نقشه اجرا شده توسط آمریکاست.


کد مطلب: 18221

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcdfx0f.yt0jx6a22y.html

قفقاز
  http://caucasus.ir