بازدید وزرای دفاع ترکیه و انگلیس از مرز سوریه

24 اسفند 1398 ساعت 14:34


وزرای دفاع ترکیه و انگلیس از مرزهای جنوب شرقی ترکیه دیدن کردند تا مستقیما "تراژدی سوری‌ها" را مشاهده کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه و بن والاس، همتای انگلیسی‌اش روز جمعه در پایگاه مرزی ترکیه در استان هاتای حضور یافتند و از یک برج دیدبانی وضعیت آوارگان سوری در آتما را نظاره کردند.
این وزرا پس از این بازدید نشستی برگزار کردند که در آن هیات‌های همراهشان و کوین کندی، مسئول هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز حضور داشتند.
والاس گفت: انگلیس از عملیات‌های ترکیه در ناتو و شورای امنیتی سازمان ملل برای توقف درگیری‌ها در استان ادلب سوریه حمایت می‌کند.
وی ضمن اشاره به اینکه این اقدام به کمک‌های بشردوستانه کمک می‌کند، افزود: انگلیس آماده است تا به ترکیه به صورت مستقیم و یا از طریق فعالیت‌هایش در ناتو کمک کند.
کوین کندی تلاش‌های ترکیه برای حفاظت از سوری‌ها به دنبال توافق امضا شده میان آنکارا و مسکو در خصوص آتش‌بس در ادلب را تحسین کرد.
وی گفت: اکنون بیش از 60 درصد افراد حاضر در کمپ‌های آوارگان را کودکان تشکیل می‌دهند و ترکیه اقدامات فوق‌العاده‌ای برای کمک به آنها انجام می‌دهد.  
کوین کندی از جامعه بین‌الملل خواست تا برای تامین کمک‌های بشردوستانه و پایان دادن به جنگی که یک بحران مهاجرتی را به وجود آورده، در کنار ترکیه بایستد
 
 


کد مطلب: 22596

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcd9k0x.yt0xn6a22y.html

قفقاز
  http://caucasus.ir