بررسی ساخت نیروگاه سیبزار با نمایندگان بانک رشد آلمان

4 شهريور 1398 ساعت 15:04


موضوع مشارکت مالی و فنی متخصصان آلمانی در ساخت نیروگاه برق آبی سیبزار در ولایت بدخشان تاجیکستان در دیدار نمایندگان بانک رشد آلمان با رییس این ولایت در شهر خاروغ بررسی شد.
به  گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل ازسایت اسپوتنیک، یادگار فیض اف رییس ولایت  بدخشان  در این دیدار با استقبال از مشارکت  مالی و فنی متخصصان آلمانی در ساخت  نیروگاه  سیبزارابراز امیدواری  کرده  است که  این  طرح  مهم  برق آبی در زمان مقرر به بهره  برداری برسد.
در این دیدار موضوع  انتقال تعدادی از ساکنان  محل ساخت  این  نیروگاه  به  مکانهای دیگر، تاثیر اجرای این طرح بر محیط  زیست منطقه ، ساخت سد و  ذخیره سازی آب بررسی شد و طرفها به  توافق رسیدند که ساخت این  نیروگاه  در سه  ماهه  دوم  سال 2020 آغاز شود.
به  گفته  مقامات تاجیکستان بهره برداری از این نیروگاه  35 میلیون و 800 هزار دلار هزینه دارد که بخش عمده این منابع  مالی را بانک  رشد آلمان تامین  خواهد کرد.
نیروگاه برق آبی سیبزار می‌تواند با  تولید 60 میلیون  کیلووات ساعت برق در سال، نیاز برخی از مناطق  ولایت  بدخشان را به  برق  برآورده  سازد  و در فصلهای بهارو تابستان  زمینه  صادرات برق آن به  افعانستان نیز فراهم  می شود.
 
 


کد مطلب: 21631

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdccseqi.2bqs18laa2.html

قفقاز
  http://caucasus.ir