نام علی باباجان از لیست موسسان حزب حاکم ترکیه حذف شد

1 مرداد 1398 ساعت 15:19


نام وزیر سابق امور اقتصادی و امور خارجه ترکیه، به صورت رسمی از لیست بنیانگذاران حزب عدالت و توسعه ترکیه (آک پارتی) حذف شده است.
 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه صباح، نام علی باباجان وزیر سابق امور اقتصادی و امور خارجه ترکیه، به صورت رسمی از لیست بنیانگذاران حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه (آک پارتی) حذف شد.
تاکنون و در مجموع، اسامی 12 نفر که شش نفر از آنها قبلا استعفا داده بودند، از لیست بنیانگذاران آک پارتی حذف شده است.
علی باباجان در تاریخ 8 ژوئیه و پس از 18 سال از حزب عدالت و توسعه استعفا داد..
پس از انتخابات اخیر ترکیه زمزمه‌ها برای جدایی برخی اعضای حزب عدالت و توسعه و تاسیس حزب جدیدی از سوی آنها افزایش یافت. رسانه های ترکیه گزارش داده اند که حزب سیاسی جدیدی به رهبری وزیر سابق امور اقتصادی علی باباجان تاسیس خواهد شد و عبدالله گل و بولنت آرینچ نیز به این حرکت سیاسی خواهند پیوست. بر اساس گزارش ها در صورت ایجاد یک حزب سیاسی جدید، حدود 40 نماینده مجلس از حزب حاکم عدالت و توسعه به این حزب جدید خواهند پیوست و از آک پارتی جدا خواهند شد. در میان چهره های سیاسی که آماده عضویت در حزب سیاسی جدید را دارند، از سعدالله ارگون وزیر سابق دادگستری و مهمت شیمشک وزیر سابق اقتصاد نام برده می شود.
آخرین حزب سیاسی در ترکیه در ماه نوامبر سال 2018 توسط فاتح اربکان فرزند نخست وزیر سابق نجم الدین اربکان تاسیس شد. درآن زمان تعداد احزاب سیاسی در ترکیه به 83 مورد رسید
 
 


کد مطلب: 21424

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcc00qi.2bqsi8laa2.html

قفقاز
  http://caucasus.ir