گزارش تصویری از انتخابات ریاست جمهوری در روسیه

15 اسفند 1390 ساعت 10:03


انتخابات ریاست جمهوری در روسیه در مسکو آغاز شده و پیش بینی ها حاکی از آن است که ولادیمیر پوتین نخست وزیر این کشور برنده انتخابات باشد.
با وجود مخابره گزارشی در خصوص بازداشت چندین مظنون به برنامه ریزی برای ترور"ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه در شهر بندری "اودسا" در اوکراین و تلاش غربیها برای متشنج کردن فضای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ در این کشور، روس ها امروز یکشنبه برای انتخاب رئیس جمهوری آینده خود به پای صندوقهای رای رفتند.
از جمله نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ روسیه می توان به "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر، "گنادی زیگانوف" از حزب کمونیست، "سرگئی میرونوف" رهبر حزب روسیه عادل، "میخائیل پروخوروف" تاجر و سرمایه دار معروف روسی و "ولادیمیر ژیرینوفسکی" رهبر حزب لیبرال دموکراتیک روسیه اشاره کرد.
همچنین شورای هئیت ناظرین انتخاباتی مجمع پارلمانی شورای اروپا برای نظارت بر چگونگی برگزاری این انتخابات به روسیه سفر کرده و نتایج این بازرسی را در یک کنفرانس خبری در۵ مارس اعلام می کند.
کمیته مرکزی انتخابات روسیه تا قبل از ۱۷ مارس به طور رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری را اعلام می کند و رئیس جمهوری نیز در تاریخ ۷ مه سوگند یاد می کند.
این انتخابات در حالی است که بسیار از تحلیلگران بر این باورند پوتین در انتخابات روز یکشنبه دیگر رقبای خود را شکست می دهد و پیروز می شود.
هر چند پوتین برای مشخص کردن نتیجه انتخابات در همان دور اول انتخابات به بیش از ۵۰ درصد آرا نیاز دارد، اما وضعیت رقبا نشانگر بالابودن احتمال پیروزی وی است.
پوتین در همین حال وعده های خود را برای بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی مردم روسیه تکرار کرده و گفته است : در صورت پیروزی در انتخابات همچنان برای ایجاد اصلاحات سیاسی تلاش می کنم.
روسیه در ماههای اخیر و به ویژه پس از انتخابات پارلمانی در این کشور شاهد ناآرامیهایی بوده و مخالفان در این کشور با حمل روبان‌های سفید اعتراضات خود را به نتایج انتخابات که در آن حزب "روسیه واحد" به رهبری پوتین به پیروزی رسید اعلام کردند.
مقام های این کشور غربی ها از جمله آمریکا را به دخالت در این ناآرامی ها متهم کردند.


کد مطلب: 3827

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vgla.unek49na0,61k445h..html

قفقاز
  http://caucasus.ir